נגישות

מדוע כל כך חשוב לפנות פסולת?

פינוי פסולת מרגיש כמו מהלך סזיפי, מעצבן אולי ומטרטר. נכון, פינוי פסולת הוא מן הכורח היות ולא נרצה לגור בתוך ערימות של זבל, אולם אם נדע עד כמה פינוי הפסולת חשוב ויעיל אולי נעשה זאת ביתר חיבה. לפניכם מספר יתרונות הקשורים לפינוי פסולת, ולמה כדאי וחשוב לעשות זאת.

פינוי פסולת, אם נעשה בצורה מסודרת ועל ידי גוף מוסדר שמתמחה בכך- היא פעולה אקולוגית בעלת חשיבות עצומה. שכן, במידה ופינוי הפסולת נעשה בצורה מבוקרת, אנו מבטיחים לעצמנו שהפסולת שלנו מגיעה אל אתרי ההטמנה החוקיים ואל אתרי המיחזור.

פינוי פסולת, אולי מעל הכול, היא פעולה אקולוגית התורמת לסביבה בצורה משמעותית. נכון, גם להטמנת פסולת ישנם חסרונות, אולם היא לחלוטין עדיפה על השלכת פסולת במקומות לא מורשים שלבטח מסכנים את הבריאות והסביבה הרבה יותר. השלכת מוצרים שאינם מתכלים שלא בהטמנה מסודרת מזהמת את הסביבה ומריעה עימה ללא היכר. כמו כן, פינוי פסולת למיחזור הוא צעד חשוב לא פחות: באמצעות הפרדת הפסולת ופינוי החלקים שמתאימים ממנה למיחזור, ניתן למנוע בזבוז של משאבים שניתן לייצר מחדש מהפסולת שלנו.

למעשה, מעבר להשלכות ארוכות הטווח שיש לפינוי מושכל של פסולת, הפינוי אף מאפשר לנו לחיות בסביבה נעימה, נקייה ומסודרת. בבחינת הפסולת שמצויה בבתים שלנו, אין ספק כי הפינוי שלה יקל על חיינו, ״ירווח״ אותם ויאפשר לנו לחיות בסביבה בריאה יותר. שכן, ריבוי פסולת בבתי מגורים יכולה בהחלט להיות מפגע תברואתי. פריטי פסולת שנערמים מהווים קרקע פורה להצטברות מזיקים, חיידים, לכלוך, חרקים וכו.

בנוסף, אולי תתפלאו לשמוע אבל על חוסר פינוי פסולת שלא כחוק ניתן לקבל קנס! ובצדק. כאמור, השלכת פסולת בצורה מרושלת פוגעת בסביבה ובנוף שלנו, ובשל כך היא נאכפת בחומרה. ההיבט הכלכלי השני הוא כי במידה ומנהלים אורח חיים שמדגיש מיחזור, ניתן לחסוך כספי מסים רבים על ידי הקטנת העלויות של ייצור במדינה.

צריכים עוד סיבות? לא נראה לנו.

אז לכו לפנות פסולת, כמובן לא לפני שתבדקו אם ניתן למחזר אותה 🙂

השאירו פרטים ואנו ניצור איתכם קשר בהקדם.